Vodicí psi

Těžké postižení zraku nemusí znamenat trvalou ztrátu nezávislosti a samostatného pohybu. Jsou zde odborně vycvičení vodicí psi.

Jste-li kvůli svému zrakovému postižení odkázáni na bílou hůl, nabízíme Vám možnost speciálně vycvičeného psa, který pohyb mimo domov výrazně usnadňuje a činí jej bezpečným.

Informace o vodicích psech můžete získat z různých zdrojů, např. webových stránek, osobními rozhovory s lidmi, kteří vodicího psa využívají nebo konzultacemi ve výcvikových zařízeních.

V naší škole Vám základní informace poskytneme po telefonu (Milan Dvořák, 604 603 126), nebo si domluvíme osobní schůzku (Kamenomlýnská 2, Brno – Pisárky). Schůzku si můžeme domluvit i v místě Vašeho bydliště.

Během prvního rozhovoru si uděláte představu o službě vodicího psa v – co lze od něj očekávat, s čím je potřeba po příchodu k Vám počítat. Poskytneme Vám informace o možnostech jednotlivých plemen, která do služby lidem připravujeme. Bude nás zajímat prostředí, ve kterém žijete, Vaše potřeby i zvyky.

Aktuální fotky psů ve výcviku si prohlédněte ZDE

 • Plemena psů

  Plemena vhodná pro práci vodicího psa.

  Více

 • Výchova štěňat

  Vybraná štěňátka s předpoklady pro zdravý růst a vhodnými povahovými vlastnostmi pomáhají vychovávat rodiny pečovatelů. Jsou mezi nimi jak studenti, tak rodiny s odrostlými dětmi. Všichni si jsou vědomi, že svěřené něžné klubíčko během deseti měsíců vyroste v dospělého psa a jednoho dne odejde pracovat k nevidomému člověku. S tímto vědomím jej také vychovávají. Spoléháme na ně, že štěňátka naučí plně důvěřovat lidem, sdílet s nimi bezproblémově dům či byt, jezdit veřejnými dopravními prostředky a zvykat si na rušný provoz města.

  Více

 • Milan Dvořák

  Výcvik a příprava

  Vlastní odborný výcvik vodicího psa je veden s laskavou důsledností. Je potřeba psa povzbuzovat v dobrých rozhodnutích a podporovat pečlivé provedení jednotlivých úkonů.

   

  Více

 • Postup při žádosti o vodicího psa

  Vodicí pes je výborným pomocníkem pro bezpečnou a rychlou chůzi. Za svou oddanou práci si zaslouží dobrou péči a laskavé zacházení.

  Více

 • FOTO psů ve výcviku

  Psi, kteří jsou aktuálně zařazeni do výcviku pro budoucí službu vodicích psů.

   

  Více

 • Následná péče

  Následná péče je klientům poskytována během celé doby aktivní služby vodicího psa.

  Více