Penzion pro vodicí psy – seniory

Jedinečný projekt Pensionu pro vodicí psy – seniory

Projekt výstavby Pensionu pro vodicí v seniorském věku po ukončení aktivní služby psy byl zahájen v roce 2012. Jedná se o areál v lokalitě Vojkovice u Židlochovic. Vodicí psi, kteří po dlouhá léta pracovali a nemohou nadále z různých důvodů u svých lidí zůstat, zde nacházejí klid, bezpečí a péči. V pohodlí mohou svůj život dožít, případně vyčkat na vhodného pečovatele, který je ochoten se o některého z nich ještě na pár let postarat.

Pension je přízemní bezbariérovou budovou s šesti pokoji a celkovou kapacitou ubytování 12 psů. Jedna místnost je určena pro psy v klidovém režimu při zdravotních indispozicích či po veterinárních zákrocích. Součástí je porodna a prostor pro odchov štěňátek. Interiéry jsou vyhřívány podlahovým topením a propojeny s venkovní částí individuálními krytými výběhy.

Součástí budovy je sklad krmiva a prostor pro jeho přípravu, sprcha pro psy. Psi mají k dispozici hračky, pamlsky a vše, co s trvalou péčí a jejich potřebnou pohodou souvisí. Je zde i společenská místnost s kanceláří pracovníků. V areálu pro výcvik vodicích psů, jehož je pension součástí, je vybudováno rovněž oplocené venčiště se zajištěným úklidem po každém venčení, kde se mohou psi i proběhat, pohrát si a vydovádět se.

Jsme rádi, že se podařilo areál dovést až do současného stavu a věříme, že ubytovaní psi zde naleznou láskyplné a bezpečné prostředí.

 

Chcete-li jakkoli pomoci – uvítáme finanční i materiální podporu. Číslo transparentního účtu je 1833008001/5500. Kontaktujte nás, prosím, k uzavření darovací smlouvy a Potvrzení o daru na sociální účel. Finanční dar na sociální účel lze ve smyslu platného znění zákona č. 586/92 Sb., §15, resp. §20 odečíst ze základu daně z příjmu.

Rádi poskytneme další informace na tel. 734 224 658, 605 819 998. DĚKUJEME!

Veřejná sbírka

Pro příspěvky do veřejné sbírky je možné využít platbu prostřednictvím QR kódu zde:

QR kód